Гумен Чекан 450гр ф60мм - Baucentar
Гумен Чекан 450гр ф60мм

Гумен Чекан 450гр ф60мм

260 ден

Има на залиха

260 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Гумен чекан со зајакната рачка, дизајниран и наменет за градежни завршни работи. Многу е корисен затоа што гумената глава не ги оштетува материјалите. Дијаметарот на главата на чеканот изнесува 60мм. Главата на чеканот има маса од 450 грама. Вкупната должина на чеканот е 325мм. Рачката е изработена од квалитетна челична легура и обложена е со материјал против лизгање. Целата рачка е со тенок дијаметар и благодарение на тоа чеканот и лесна е за користење и држење во рака.

Бренд

Topex