Водоводџиски Клешти 90°, 2” 530мм ф67мм - Baucentar
Водоводџиски Клешти 90°, 2” 530мм ф67мм

Водоводџиски Клешти 90°, 2” 530мм ф67мм

645 ден

Има на залиха

645 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 34Д753 Категории

Водоводџиски клешти наменети за одвртување на затегнати водоводни цевки и вентили. Вкупната должина на клештите е 530мм. Може да се користат за водоводни цевки со дијаметар до 67мм. Запците на клештата може да се отвори под агол до 90° степени и отвор до 2”. Металниот дел е изработен од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум. Запците на клештите се зајакнати и назабени со широки запци за да се овозможи ефикасно работење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex