Водоводџиски Клешти 90°, 1.5” 420мм ф55мм - Baucentar
Водоводџиски Клешти 90°, 1.5” 420мм ф55мм

Водоводџиски Клешти 90°, 1.5” 420мм ф55мм

430 ден

Има на залиха

430 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 34Д752 Категории

Водоводџиски клешти наменети за одвртување на затегнати водоводни цевки и вентили. Вкупната должина на клештите е 420мм. Може да се користат за водоводни цевки со дијаметар до 55мм. Запците на клештата може да се отвори под агол до 90° степени и отвор до 1.5”. Металниот дел е изработен од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум. Запците на клештите се зајакнати и назабени со широки запци за да се овозможи ефикасно работење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex