Водоводџиски Клешти 400мм ф90мм - Baucentar
Водоводџиски Клешти 400мм ф90мм

Водоводџиски Клешти 400мм ф90мм

795 ден

Има на залиха

795 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 34Д615 Категории

Водоводџиски клешти наменети за одвртување на затегнати водоводни цевки и вентили. Вкупната должина на клештите е 400мм. Може да се користат за водоводни цевки со дијаметар до 90мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум. Запците на клештите се зајакнати и назабени со широки запци за да се овозможи ефикасно работење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex