Водоводџиски Клешти 350мм ф80мм - Baucentar
Водоводџиски Клешти 350мм ф80мм

Водоводџиски Клешти 350мм ф80мм

570 ден

Нема на залиха

Шифра: 34Д614 Категории

Водоводџиски клешти наменети за одвртување на затегнати водоводни цевки и вентили. Вкупната должина на клештите е 350мм. Може да се користат за водоводни цевки со дијаметар до 80мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум. Запците на клештите се зајакнати и назабени со широки запци за да се овозможи ефикасно работење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex