Водоводџиски Клешти 300мм ф70мм - Baucentar
Водоводџиски Клешти 300мм ф70мм

Водоводџиски Клешти 300мм ф70мм

400 ден

Има на залиха

400 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 34Д613 Категории

Водоводџиски клешти наменети за одвртување на затегнати водоводни цевки и вентили. Вкупната должина на клештите е 300мм. Може да се користат за водоводни цевки со дијаметар до 70мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум. Запците на клештите се зајакнати и назабени со широки запци за да се овозможи ефикасно работење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Topex