Сет Бургии Титаниум 50пар. - Baucentar
Сет Бургии Титаниум 50пар.

Сет Бургии Титаниум 50пар.

2100 ден

Има на залиха

2100 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Моќен сет за подготвеност за било каква работа по дома за прецизно, чисто дупчење во метал, во камен, во дрво како и квалитетни битови на одвртувачи и насадни клучеви за најраширените облици на глави на прафови. Дополнително во сетот има и нож за теписи.

Содржина

11 бургии за метал со HSS-TiN облога, Ø 1,5–6,5 mm
6 бургии за ѕидни површини Ø 4–10 mm
5 бургии за дрво, Ø 4–10 mm
2 плоснати бругии со TiN облога, Ø 16/22 mm
18 продолжетоци за одвртувачи, L=25 mm PH 1/2/2/3 PZ 1/2/2/3 S 4/6/7 HEX 3/4/5/6 T 15/20/25
3 продолжетоци за матици, Ø 7/8/10 mm
1 мерач на пречник
1 нож за теписи
1 адаптер за продолжетоци за матици
1 универзален држач магнетен
1 фреза за метал

Бренд

Bosch