Либела 150см со 3 вијали - Baucentar
Либела 150см со 3 вијали

Либела 150см со 3 вијали

1040 ден

Има на залиха

1040 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 29Ц306 Категории

Либела за нивелирање со 3 вијали. Наменета за разни занаетчиски работи. Вкупната должина на либелата е 150см. Изработена е од висококвалитетна алуминиумска легура. Површината и е елоксирана со дополнителен слој заради поголема заштита од гребење и против кородирање. Може да се користи со точност на мерење до 0.5мм/м. Има 3 вијали кои може да се користат за мерење хоризонтални и вертикални површини, како и површини под агол од 45°. Вкупната ширина на либелата е 20мм а висината е 50мм.

Бренд

Topex