Пиштол За Фарбање Електричен ПФС 1000 410W - Baucentar
Пиштол За Фарбање Електричен ПФС 1000 410W

Пиштол За Фарбање Електричен ПФС 1000 410W

5990 ден

Има на залиха

5990 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0603207000 Категории

Збогување со четкиците – брзо и рамномерно нанесување слоеви боја на површини со текстура и рабови

Компактна и лесно изработена конструкција со моторот од 410 W го олеснуваат и го забрзуваат фарбањето.
Бојата се нанесува рамномерно со брзина од 1 m²/min за помали и средни предмети во затворен и на отворен простор.
Резервоар за боја од 800 ml копј заштедува драгоцено време бидејќи ја намалува потребата за дополнување при работењето.
Може да се користи за нанесување боја на дрво, на глазура или на лакирано дрво или метал за различни проекти.
Има икони за готови претходно подесени начини на работа во зависност од примената.

Бренд

Bosch