Електричнa косилка 1.400W ф370мм - Baucentar
Електричнa косилка 1.400W ф370мм

Електричнa косилка 1.400W ф370мм

11636 ден

Има на залиха

11636 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електрична косилка за трева АРМ 37 која е робусна но лесна за ракување. Се одликува со Powerdrive мотор со високи перформанси и голема моќност од 1.400W. Оваа косилка овозможува лесно и сигурно косење, дури и во поголем обем. Идеална е за градини со било каква големина. Чешлите за трева овозможуваат прецизни резултати долж ивиците на тревникот, на приодните патеки, покрај оградите и ѕидовите. Кутија за трева со волумен од 40 литри која овозможува лесно собирање на искосената трева и поретко празнење на истата.
Системот на сечење е со српест нож, дијаметарот на сечење со нож е 370мм. Косилката е тешка 12кг. Висината на сечење на тревата е од 20 до 70мм. Има оска со пет нивоа за подесување на висината на сечење на тревата. Рачката на косилката е од тип ErgoFlex со што се овозможува удобна и здрава положба за работа. Косилката поседува и прекинувач како заштита при преоптоварување. Има и вградена рачка за носење.
Нивото на звучен притисок е 92 dB(A), нивото на звучна моќност е 96 dB(A).

Бренд

Bosch