Електричнa косилка 1.200W ф320мм - Baucentar
Електричнa косилка 1.200W ф320мм

Електричнa косилка 1.200W ф320мм

6312 ден

Има на залиха

6312 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Електрична косилка за трева АРМ 32 која е лесна за ракување и носење. Се одликува со Powerdrive мотор со високи перформанси и голема моќност од 1.200W. Оваа косилка овозможува лесно и сигурно косење, дури и во поголем обем. Идеална е за градини со мала и средна големина. Чешлите за трева овозможуваат прецизни резултати долж ивиците на тревникот, на приодните патеки, покрај оградите и ѕидовите. Кутијата за трева е со волумен од 31 литри која овозможува лесно собирање на искосената трева.

Системот на сечење е со српест нож, дијаметарот на сечење со нож е 320мм. Косилката е тешка 6,8кг. Висината на сечење на тревата е од 20 до 60мм. Има оска со три нивоа за подесување на висината на сечење на тревата. Рачката на косилката е стандардна. Косилката поседува и прекинувач како заштита при преоптоварување.  Има и вградена рачка за носење.

Нивото на звучен притисок е 79 dB(A), нивото на звучна моќност е 93 dB(A).

Бренд

Bosch