Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 240Ф 790W - Baucentar
Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 240Ф 790W

Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 240Ф 790W

13900 ден

Има на залиха

13900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0611273000 Категории

Номинална влезна моќност 790 W
Енергија на удар 2.7 J
Број на удари при номинален број на вртежи 0-4.200 удар/мин
Номинален број на вртежи 0-930 врт/мин
Маса 2.9 кг
Пречник на дупчење во бетон 24 мм
Макс. Пречник на дупчење ѕидови со круни за дупчење 68 мм
Макс. Пречник за дупчење во метал 13 мм
Максимален пречник за дупчење во дрво 30 мм

Бренд

Bosch