Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 240 СДС-Плус 790W - Baucentar
Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 240 СДС-Плус 790W

Пневматски Чекан Дупчалка ГБХ 240 СДС-Плус 790W

10990 ден

Има на залиха

10990 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0611272100 Категории

Номинална влезна моќност 790 W
Енергија на удар 2.7 J
Број на удари при номинален број на вртежи  0-4.200 удар/мин
Номинален број на вртежи 0-930 врт/мин
Маса 2.8 кг
Пречник за дупчење во бетон 24 мм
Макс. Пречник за дупчење ѕидови со круни за дупчење 68 мм
Макс. Пречник за дупчење во метал 13 мм
Макс. Пречник за дупчење во дрво 30 мм

Бренд

Bosch