Дупчалка Електрична ГБМ 10 РЕ 600W - Baucentar
Дупчалка Електрична ГБМ 10 РЕ 600W

Дупчалка Електрична ГБМ 10 РЕ 600W

7490 ден

Има на залиха

7490 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0601473600 Категории

Електрична дупчалка која се одликува со моќност и компактност. Поседува мотор со номинална влезна моќност од 600W кој е идеален за дупчење во метал со дијаметар до 10мм. Предадената моќност изнесува 360W. Има компактен дизајн и мала тежина со што се оптимизира ракувањето при дупчење со среден обем.

Бројот на вртежи во празен од изнесува од 0 до 2.600 вртежи во минута. Номиналниот вртлив момент изнесува 20.0Nm. Номиналниот број на вртежи изнесува 1.676 вртежи во минута. Приклучниот навој на дупчалката е со димензии од 3/8″. Масата на дупчалката е 1,7кг.

Опсегот на затегнување на стезната глава се движи од 1.0 до 10мм.

Ширината на дупчалката е 68мм, должината е 267мм а висината е 194мм.

Дијаметарот на дупчење во алуминиум изнесува до 10мм. Дијаметарот за во дрво е 25мм. Максималниот дијаметар на дупчење во челик е 10мм.
Нивото на звучен притисок е 83 dB(A), а нивото на звучна моќност е 94 dB(A).

Бренд

Bosch