Гумен Чекан 400гр ф60мм - Baucentar
Гумен Чекан 400гр ф60мм

Гумен Чекан 400гр ф60мм

115 ден

Има на залиха

115 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Гумен чекан, дизајниран и наменет за градежни завршни работи. Многу е корисен затоа што гумената глава не ги оштетува материјалите. Дијаметарот на главата на чеканот изнесува 60мм. Главата на чеканот има маса од 400 грама. Рачката е изработена од квалитетно дрво и отпорна е на механички оштетувања. Целата рачка е со тенок дијаметар и благодарение на тоа чеканот и лесна е за користење и држење во рака.

Бренд

Topex