Ласерско Mетро ГЛМ 100-25 Ц 100м - Baucentar
Ласерско Mетро ГЛМ 100-25 Ц 100м

Ласерско Mетро ГЛМ 100-25 Ц 100м

18500 ден

Има на залиха

Бош Ласерско метро

18500 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0601072Ѕ00 Категории

Прецизно ласерско метро за лесно мерење и документирање во затворен и отворен простор.

Мерно Подрачје: 0.08 – 100.00 m
Диода на ласерот: 650 nm, < 1 mW
Маса (приближно): 0.23 kg

Точно ласерско мерење на далечина до 100 метри благодарение на дигиталната целна оптика во камерата со функција на зумирање.

Голем IPS дисплеј во боја со голем контраст и можност за вртење на екранот. Со тоа се обезбедува оптимално отчитување на податоците.

Ласерското метро може да се врзе преку Bluetooth врска за ефикасно документирање на податоците.

Бренд

Bosch