Аголна Брусалка Електр. ГВС 19-125 ЦИЕ 1900w ф125мм - Baucentar
Аголна Брусалка Електр. ГВС 19-125 ЦИЕ 1900w ф125мм

Аголна Брусалка Електр. ГВС 19-125 ЦИЕ 1900w ф125мм

17900 ден

Има на залиха

17900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 060179П002 Категории

Максимална продуктивност и најдобра заштита на корисникот.

Корисничката корист е брзото завршување во работата со моќен мотор 1.900 W со константна електроника.

Се одликува со долг животен век благодарение на директното ладење, заштитата од преоптоварување и долгата издржливост на графитните четкички.

Водечка алатка од аспект на заштита на корисникот благодарение на системот за KickBack контрола, која штити од повторно стартување на уредот, штитникот кој е обезбеден од завртување, како и со редукцијата на вибрациите.

Технички Податоци
Номинална влезна моќност 1.900 W
Број на вртежи во празен од 2,800 – 11,500 min-1
Предадена моќност 1.220 W
Навој на брусното вретено M14
Пречник на плоча 125 mm
Гумена брусна плоча 125 mm
Лончеста четка 75 mm
Маса 2,4 kg

Бренд

Bosch