Батериски Ударен Одвртувач ГДР 180-ЛИ 2x2 Ah+Полнач - Baucentar
Батериски Ударен Одвртувач ГДР 180-ЛИ 2×2 Ah+Полнач

Батериски Ударен Одвртувач ГДР 180-ЛИ 2×2 Ah+Полнач

12900 ден

Има на залиха

12900 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 06019Г5123 Категории

Моќен и робусен ударен одвртувач со кој побрзо ќе ја завршите работата.

Се одликува со висок вртлив момент, голем број на удари и голема брзина на ротација за одвртување на шрафови и за дупчење во метал или дрво.

Има издржлив дизајн со робусен менувач, мотор со отворена рамка и заштита на ќелиите на батеријата која обезбедува подолг век на траење на батериите.

Едноставен е за одржување и сервисирање: замената на менувачот и на четкиците е многу едноставна.

Карактеристики

Број на вртежи во празен од (1 брзина) 0-2.800 врт/мин
Макс. Вртлив Момент 160 Nm
Број на удари 0-3,600 врт/мин
Држач на алат 1/4” шестостран Уни

Ширина 76 mm
Должина 153 mm
Висина 206 mm

Маса без батеријата 1.02 kg
Маса со батерија 1,4 kg

Капацитет на батерија 2,0 Ah
Број на батерии 2
Напон на батеријата 18,0 V

Бренд

Bosch