Лист За Убодна Пила тип Bosch 50х75мм 12ТПИ 2 пар. - Baucentar
Лист За Убодна Пила тип Bosch 50х75мм 12ТПИ 2 пар.

Лист За Убодна Пила тип Bosch 50х75мм 12ТПИ 2 пар.

310 ден

Има на залиха

310 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Сечиво за електрична убодна пила тип Bosch. Наменетa е за прецизно сечење на дрво и метал. Пилата е со должина од 75мм а работниот дел изнесува 50мм. Големината на еден забец е 1.2мм, а сечивото е од тип 21 ТПИ. Изработката од челична легура со хром-ванадиум и дава еластичност на пилата и отпорност на високи температури. Полираната странична површина на пилата го намалува триењето и загревањето на пилата за време на сечењето. Сите сечива го имаат популарниот облик на Т приклучок кој овозможува користење со сите Bosch држачи и универзални држачи на убодни пили. Спакувано во пластифициран картон. Во пакувањето има 2 парчиња.

Бренд

Graphite