Рачна Хефталка За Метални Иглици Ј 6-14мм - Baucentar
Рачна Хефталка За Метални Иглици Ј 6-14мм

Рачна Хефталка За Метални Иглици Ј 6-14мм

700 ден

Има на залиха

700 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 41Е906 Категории

Професионална рачна хефталка наменета за производство и тапацирање на мебел. Целото тело на хефталката е изработено од квалитетна челична легура и е обложено со челичен никел. Со тоа се гарантира долготрајно користење на хефталката. Користи иглици од тип Ј кои може да бидат со големина од 6 до 14мм. Оваа алатка е идеална за прицврстување на разни материјали како кожа, пластични фолии или шперплочи. Благодарение на можноста за подесување на ударната сила, може да се користи и за тврди и за меки материјали. Иглиците за тапацирање се насочуваат правилно, без да се деформираат, дури и кога се користат потврди материјали. Телото на хефталката е издржливо и трајно со што се гарантира долготрајно користење на алатката.

Бренд

Topex