Стега Штипка 225мм - Baucentar
Стега Штипка 225мм

Стега Штипка 225мм

87 ден

Има на залиха

87 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 12А422 Категории

Класична стега во облик на штипка. Има вкупна работна должина од 225мм. Наменета е за вршење на разни занаетчиски работи. Со неа лесно можете да фиксирате било какви два или повеќе различни предмети.  Навлаките на стегите се обложени со мек материјал со што се спречува гребење на предметите. Ергономски дизајнираната рачка е обложена со материјал против лизгање со што се олеснува користењето и се зголемува безбедноста.

Бренд

Topex