Пластична Брза Стега 150х60мм - Baucentar
Пластична Брза Стега 150х60мм

Пластична Брза Стега 150х60мм

290 ден

Има на залиха

290 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 12А515 Категории

Столарска пластична брза стега претставува универзална алатка која може да се користи како стега, штипка и слично при вршење на разни работи. Има вкупна работна должина од 150мм, а длабочината која може да ја достигне е 60мм. Има пластична водилка со рачка изработени од висококвалитетна пластика. Рачката е профилирана во форма на пиштол со што полесно се фиксира стегата во потребната позиција. Навлаките на стегите се изработени од мек материјал со што се спречува оштетување на предметите и површините кои се стегаат. Оваа алатка има и систем за брзо менување на опсегот на работа со што се олеснува користењето на алатката. Квалитетот е потврден со TÜV и GS сертификати.

Бренд

Topex