Сет Прецизни Шрафцигери 7 пар. - Baucentar
Сет Прецизни Шрафцигери 7 пар.

Сет Прецизни Шрафцигери 7 пар.

645 ден

Има на залиха

645 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 39Д558 Категории

Сет прецизни шрафцигери наменети за завртување и одвртување на многу ситни елементи .Во сетот има 7 различни шрафцигери од различен тип на одвртувачи. Работниот дел на шрафцигерите се изработени од издржлива легура од хром-ванадиум со што се гарантира долгиот работен век на овој производ. Намагнетизираниот врв на шрафцигерите го олеснува користењето на оваа алатка. Рачката е изработена од пластика и е обложена со материјал против лизгање со што се овозможува поудобно работење. Сетот е спакуван во пластична кутија со лежишта за шрафцигерите за полесно складирање или пренесување. Во пакувањето се вклучени следните типови шрафцигери: 1.5 x 50мм, 2 x 50мм, 2.5 x 50мм, PH000 x 50мм, PH0 x 50мм, T5 x 50мм, T6 x 50мм

Бренд

Topex