Пластична Брза Стега 100мм - Baucentar
Пластична Брза Стега 100мм

Пластична Брза Стега 100мм

375 ден

Има на залиха

375 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 12А384 Категории

Класична пластична брза стега. Има вкупна работна должина од 100мм. Наменета е за вршење на разни столарски работи. Со неа лесно можете да фиксирате неколку различни парчиња мебел и потоа лесно и брзо да ги прицврстите во крајниот производ. Навлаките на стегите се обложени со мек материјал со што парчињата мебел се заштитуваат од оштетуваат. Ергономски дизајнираната рачка е обложена со материјал против лизгање со што се олеснува користењето и се зголемува безбедноста. Дополнителна предност на оваа стега е иновативното решение за подесување на аголот на рачката со што се зголемува комфорот на користење и овозможува користење на стегата во тешко достапни места.

Бренд

Topex