Иглици за тапацирање G 12мм, 1000 пар. - Baucentar
Иглици за тапацирање G 12мм, 1000 пар.

Иглици за тапацирање G 12мм, 1000 пар.

135 ден

Нема на залиха

Шифра: 41Е412 Категории

Иглици за тапацирање со рачна хефталка. Иглиците обезбедуваат сигурно и цврсто поврзување на материјалите. Најчесто се користат при изработка на мебел или за декоративни работи. Изработени се од квалитетна метална легура, галванизирани се и зајакнати со заострени врвови. Ги исполнуваат очекувањата на сите професионалци: цврстина, трајност и острина. Иглиците се од тип Ј и се со работна должина од 12мм, работна ширина од 10.6мм и дебелина од 1.2мм. Во едно пакување има вкупно 1000 иглици.

Бренд

Topex