Циркулар Статичен-гер ГЦМ 216 1300W Ф216мм - Baucentar
Циркулар Статичен-гер ГЦМ 216 1300W Ф216мм

Циркулар Статичен-гер ГЦМ 216 1300W Ф216мм

15300 ден

Има на залиха

15300 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 0601Б33000 Категории

GCM 216 Professional е електрична комбинирана кружна пила од 8” која е лесна и компактна, а истовремено е издржлива и прецизна. Претставува ултимативно решение со високи перформанси за повторливо прецизно сечење парчиња со иста големина благодарение на единствената функција за мерење должина која се наоѓа во граничникот на пилата. Поседува интегриран и практичен ласер кој има силен ласерски сноп кој го води секое сечење и овозможува прецизно позиционирање на и висока прецизност. Има маса од само 10 kg. Оваа лесна и моќна пила има ергономска рачка за полесно пренесување од една на друга локација.

Бренд

Bosch