Сет Круни За Дупчење Дрво 11 парчиња - Baucentar
Сет Круни За Дупчење Дрво 11 парчиња

Сет Круни За Дупчење Дрво 11 парчиња

750 ден

Има на залиха

750 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Овој сет содржи 8 круни со калени запци во најпроширени дијаметри.

За обично дупчење дупки во тврдо и во меко дрво, во фурнирано дрво и во обложени плочи од иверка.

Со 2 адаптери со ширина на клучот од 8 и прифат од 1/4″ како и соодветен шестоаголен клуч.

Круните се одликуваат со стабилно основно тело од алуминиум излеан под притисок.

Погоден за користење со сите марки на електричен алат.

Во овој сет се содржат следните елементи:

8 HCS круни за отвори
Ø 22/25/29/35/38/44/51/68 mm,
L 23 mm 1 адаптер со големина од 8 mm
1 адаптер со големина 1/4″ (6,35 mm)

Бренд

Bosch