Секира со пластична рачка 620гр - Baucentar
Секира со пластична рачка 620гр

Секира со пластична рачка 620гр

790 ден

Има на залиха

790 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Секира со пластична рачка со вкупна должина од 365мм и вкупна маса на секирата од 620 гр. Воглавном наменета за користење за градинарски и домашни потреби. Масата на главата изнесува 410 гр со премаз против кородирање. Каленото и трајно сечиво на секирата е уште поотпорно на отапување. Рачката е изработена од фиберглас, материјал кој е високо отпорен на температурни промени, влага и механички оштетувања. Сите овие карактеристики му го продолжуваат животниот век на овој производ. Ергономски дизајнираната рачка е обвиена со материјал против лизгање што овозможува удобни и безбедно користење. Главна одлика на оваа секира е трајната споеност помеѓу рачката и главата. Следува и пластична закачалка за полесно складирање.

Бренд

Verto