Рачна Пумпа Со Прскалка 1 литар - Baucentar
Рачна Пумпа Со Прскалка 1 литар

Рачна Пумпа Со Прскалка 1 литар

280 ден

Има на залиха

280 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Рачна пумпа со прскалка и со резервоар. Резервоарот за вода има капацитет од 1 литар. Има вградено копче за подолготрајно задржување на млазот со што се олеснува користењето на пумпата. На горната страна има рачка за зголемување на притисокот во резервоарот. Работниот притисок е 2 бари, а максималниот притисок кој може да се развие во садот е 2.5 бари. Рачката на прскалката е со ергономски дизајн за поголем комфор при користењето. Не се лизга и практична е за користење. Оваа пумпа може да се користи за широк опсег на температури, од 0 до 45℃

Бренд

Verto