Рачна пила со футрола 450мм - Baucentar
Рачна пила со футрола 450мм

Рачна пила со футрола 450мм

640 ден

Има на залиха

640 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Рачна пила со футрола. Многу корисна алатка благодарение на сечивото со 7 ТПИ (7 запци на еден инч). Должината на сечивото е 450 мм. Наменета е за сечење на дрва и гранки. Сечењето со оваа пила е полесно поради тројното острење на запците и обвивката од тефлон. Практична е за складирање и транспорт благодарение на футролата за чување. Ергономски дизајнирана пластична рачка изработена од два различни материјали и затворен облик овозможува поголема заштита при користење.

Бренд

Verto