Ножици за кастрење 185мм - Baucentar
Ножици за кастрење 185мм

Ножици за кастрење 185мм

340 ден

Има на залиха

340 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Градинарски ножици за поткастрување со вкупна должина од 185 мм. Наменети се за сечење на гранки со дијаметар до 10 мм. Главната намена им е за поткастрување на цвеќиња и грмушки. Сечивото е долго 42 мм и е прекриено со тефлон за поголема трајност и заштита против кородирање. Механизмот за заклучување на сечивото штити од случајно отворање на ножиците. Ергономски дизајнираната пластична рачка е прекриена со материјал против лизгање и овозможува удобност при користење. Дизајнот на рачката одговара и на женска рака.

Бренд

Verto