Ножици за кастрење со пружина 220мм - Baucentar
Ножици за кастрење со пружина 220мм

Ножици за кастрење со пружина 220мм

340 ден

Има на залиха

340 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш

Градинарски ножици со пружина за режење и поткастрување со вкупна должина од 220 мм. Наменети се за сечење на гранки со дијаметар до 15 мм. Главната намена им е за поткастрување на гранки и грмушки. Сечивото е долго 56 мм и е прекриено со тефлон за поголема трајност и заштита против кородирање. Механизмот за заклучување на сечивото штити од случајно отворање на ножиците. Ергономски дизајнираната пластична рачка е прекриена со материјал против лизгање и овозможува удобност при користење. Дизајнот на рачката одговара и на женска рака.

Бренд

Verto