Пантлика Метална 50м/13мм - Baucentar
Пантлика Метална 50м/13мм

Пантлика Метална 50м/13мм

1390 ден

Има на залиха

1390 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 68-150 Категории

Метална пантлика поставена во пластично куќиште. Има опција за поставување на нулта точка. Вкупната должина на мерната лента е 50 метри, а ширината на лентата е 13мм. Лентата за мерење е изработена од челик. Обложена е со пластичен премаз за да се спречи бришење на броевите на мерната скала. Пластичното куќиште е изработено од материјал од висококвалитетна пластика со што се спречува лизгање при работа и се зголемува безбедноста. Целото куќиште е ергономски дизајнирано и цврсто лежи во дланката при работа. Куката на крајот на мерната лента овозможува лесно прикачување на лентата и се олеснува мерењето. Механизмот за навртување има копче за тројно побрзо навртување на пантликата.

Бренд

Neo