Пантлика Метална 20м/9.5мм - Baucentar
Пантлика Метална 20м/9.5мм

Пантлика Метална 20м/9.5мм

600 ден

Има на залиха

600 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 68-120 Категории

Метална пантлика поставена во пластично куќиште. Вкупната должина на мерната лента е 20 метри, а ширината на лентата е 9.5мм. Лентата за мерење е изработена од челик. Обложена е со пластичен премаз за да се спречи бришење на броевите на мерната скала. Пластичното куќиште е изработено од материјал од висококвалитетна пластика со што се спречува лизгање при работа и се зголемува безбедноста. Целото куќиште е ергономски дизајнирано и цврсто лежи во дланката при работа. Куката на крајот на мерната лента овозможува лесно прикачување на лентата и се олеснува мерењето.

Бренд

Neo