Клешти за сечење кабел 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Клешти за сечење кабел 160мм за напон до 1000V

Клешти за сечење кабел 160мм за напон до 1000V

1200 ден

Има на залиха

1200 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-560 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење кабел. Сертифицирани се за проводници и метални делови под напон до 1000V. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум за да се овозможи ефикасно сечење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo