Клешти Шпицангли Закривени 200мм - Baucentar
Клешти Шпицангли Закривени 200мм

Клешти Шпицангли Закривени 200мм

720 ден

Има на залиха

720 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-016 Категории

Клешти шпицангли со заострен врв изработени според стандардот DIN 5745. Крајниот врв на клештите е свиткан под агол од 45°. Вкупната должина на клештите е 200мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетен челик кој е индукциски зајакнат (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење и цврсто држење со клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo