Клешти Шпицангли 160мм - Baucentar
Клешти Шпицангли 160мм

Клешти Шпицангли 160мм

650 ден

Има на залиха

650 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-013 Категории

Клешти шпицангли со заострен врв изработени според стандардот DIN 5745. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетен челик кој е индукциски зајакнат (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење и цврсто држење со клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo