Клешти Цвикцангли 180мм - Baucentar
Клешти Цвикцангли 180мм

Клешти Цвикцангли 180мм

700 ден

Има на залиха

700 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-018 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење жици и изработени според стандардот DIN 5749. Вкупната должина на клештите е 180мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетен челик кој е индукциски зајакнат (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo