Клешти Цвикцангли 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Клешти Цвикцангли 160мм за напон до 1000V

Клешти Цвикцангли 160мм за напон до 1000V

980 ден

Има на залиха

980 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-057 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење жици и изработени според стандардот DIN 5749. Сертифицирани се за проводници и метални делови под напон до 1000V. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум која е индукциски зајакната (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo