Клешти за сечење кабел 160мм - Baucentar
Клешти за сечење кабел 160мм

Клешти за сечење кабел 160мм

850 ден

Има на залиха

850 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-513 Категории

Клешти цвикцангли наменети за сечење кабел, изработени според стандардот DIN 5749. Вкупната должина на клештите е 160мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетен челик за да се овозможи ефикасно сечење и долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo