Комбинирани Клешти 180мм за напон до 1000V - Baucentar
Комбинирани Клешти 180мм за напон до 1000V

Комбинирани Клешти 180мм за напон до 1000V

1080 ден

Има на залиха

1080 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-051 Категории

Комбинирани клешти изработени според стандардот DIN 5746. Сертифицирани се за проводници и метални делови под напон до 1000V. Вкупната должина на клештите е 180мм. Металниот дел е изработен од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум која е индукциски зајакната (55-60 RHC) за да се овозможи ефикасно сечење и обликување на цврсти жици. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo