Клешти за соголување жици 160мм за напон до 1000V - Baucentar
Клешти за соголување жици 160мм за напон до 1000V

Клешти за соголување жици 160мм за напон до 1000V

950 ден

Има на залиха

950 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-059 Категории

Клешти наменети за соголување проводници. Сертифицирани се за проводници и метални делови под напон до 1000V. Вкупната должина на клештите е 160мм. Може да се подесат за напречен пресек на жиците од 0,5мм2 до 5мм2. Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум која е индукциски зајакната (55-60 RHC) за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo