Клешти За Сечење Кабли 185мм - Baucentar
Клешти За Сечење Кабли 185мм

Клешти За Сечење Кабли 185мм

800 ден

Има на залиха

800 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-510 Категории

Клешти за пресекување на бакарни и алуминиумски кабли со закривени сечива. Вкупната должина на клештите е 185мм. Зајакнатите сечива може да пресечат кабел со дијаметар до 13мм. Сечивата на клештите се изработени од висококвалитетна челична легура со цврстина на челикот од 52-54 HRC со што се обезбедува долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од два различни материјали за да се спречи лизгањето и да се зголеми удобноста при користењето.

Бренд

Neo