Клешти За Прицврстување Кабли 610мм 10-120мм2 8-4/0 AWG - Baucentar
Клешти За Прицврстување Кабли 610мм 10-120мм2 8-4/0 AWG

Клешти За Прицврстување Кабли 610мм 10-120мм2 8-4/0 AWG

2560 ден

Има на залиха

2560 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-531 Категории

Клешти за прицврстување изолирани кабли. Вкупната должина на клештите е 610мм. Наменети се за кабли со напречен пресек од 10 до 120мм2 (8-4/0 AWG). Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура со издржливост на челикот од 40 HRC за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со мек ПВЦ гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo