Клешти За Прицврстување Кабли 390мм 6-50мм2 10-1 AWG - Baucentar
Клешти За Прицврстување Кабли 390мм 6-50мм2 10-1 AWG

Клешти За Прицврстување Кабли 390мм 6-50мм2 10-1 AWG

2700 ден

Има на залиха

2700 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-530 Категории

Клешти за прицврстување изолирани кабли. Вкупната должина на клештите е 390мм. Наменети се за кабли со напречен пресек од 5 до 50мм2 (10-1 AWG). Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура со издржливост на челикот од 40 HRC за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со мек ПВЦ гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo