Клешти За Прицврстување Кабли 140мм 22-10 AWG - Baucentar
Клешти За Прицврстување Кабли 140мм 22-10 AWG

Клешти За Прицврстување Кабли 140мм 22-10 AWG

590 ден

Има на залиха

590 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-523 Категории

Клешти за прицврстување изолирани кабли. Вкупната должина на клештите е 140мм. Боите се наменети за полесно избирање на потребниот дијаметар на кабелот. Наменети се за конектори во рангот од 0.34 до 6мм2 (22-10 AWG). Металниот дел од клештите е изработен од висококвалитетнa челична легура од хром-ванадиум со издржливост на челикот од 48 HRC за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со мек ПВЦ гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo