Клешти За Прицврстување Кабли 140мм 23-13 AWG - Baucentar
Клешти За Прицврстување Кабли 140мм 23-13 AWG

Клешти За Прицврстување Кабли 140мм 23-13 AWG

460 ден

Нема на залиха

Шифра: 01-533 Категории

Клешти за прицврстување изолирани кабли. Вкупната должина на клештите е 140мм. Наменети се за кабли со напречен пресек од 1.5 до 6мм2 (15-9 AWG). Металниот дел од клештите е изработен од зајакната јаглеродна челична легура за да се овозможи долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со мек ПВЦ гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo