Клешти За Конектори 250мм 22-12 AWG - Baucentar
Клешти За Конектори 250мм 22-12 AWG

Клешти За Конектори 250мм 22-12 AWG

1080 ден

Има на залиха

1080 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-502 Категории

Клешти за прицврстување конектори за неизолирани терминали. Вкупната должина на клештите е 250мм. Наменети се за конектори во рангот од 22-12 AWG. Сечивата на клештите се изработени од високоотпорна SK5 челична легура со цврстина на челикот од 48-52 HRC со што се обезбедува долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од висококвалитетна TPR гума со што се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo