Клешти За Конектори За Телефон 195мм 4P, 6P, 8P - Baucentar
Клешти За Конектори За Телефон 195мм 4P, 6P, 8P

Клешти За Конектори За Телефон 195мм 4P, 6P, 8P

736 ден

Има на залиха

736 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-501 Категории

Клешти за прицврстување конектори за телефонски терминали. Вкупната должина на клештите е 195мм. Има три заменливи глави за конектирање со три типови на конектори 4P, 6P и 8P. Сечивата на клештите се изработени од високоотпорна SK5 челична легура со цврстина на челикот од 42-48 HRC со што се обезбедува долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Изработени се од висококвалитетна TPR гума со што се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo