Клешти за сечење кабел 440мм - Baucentar
Клешти за сечење кабел 440мм

Клешти за сечење кабел 440мм

2000 ден

Има на залиха

2000 ден

Има на залиха

Додади го во кошничка
Купи веднаш
Шифра: 01-517 Категории

Клешти наменети за сечење на бакарни и алуминиумски кабел. Вкупната должина на клештите е 4400мм. Зајакнатото сечиво може да исече кабел со дијаметар до 20мм. Металниот дел и сечивото се изработени од висококвалитетна челична легура од хром-ванадиум за да се овозможи ефикасно сечење и долготрајно користење на клештите. Рачките на клештите се ергономски дизајнирани. Обложени се со гумен материјал со што се спречува лизгањето и се зголемува удобноста при користењето.

Бренд

Neo